Pielęgnacja srebra

 

Pielęgnacja wyrobów ze srebra to nie lada wyzwanie dla każdego, kto dąży do zachowania pierwotnego blasku i nieskazitelności srebrnych gadżetów. Pielęgnacja srebra wymaga cierpliwości oraz zastosowania odpowiednich produktów pielęgnacyjnych. Podstawowe, posiadamy w zaciszu domowy, jednak uzupełnieniem są profesjonalne dodatki do pielęgnacji wyrobów ze srebra, które możemy nabyć m.in. w sklepach oferujących srebrną biżuterię czy galanterię stołową (np. www.hefra.pl.

Domowe sposoby na pielęgnację srebra

Wśród najczęściej stosowanych i polecanych sposobów na czyszczenie oraz pielęgnację wyrobów ze srebra jest tzw. metoda solankowa, która polega na wykonaniu roztworu z soli oraz wody w proporcjach: 5 łyżeczek na litr wody. Roztwór należy wykonać w naczyniu z tworzywa sztucznego lub szkła. Niedopuszczalne jest wykorzystanie metalowych pojemników, ponieważ srebro w połączeniu z metalem, wytwarza niekorzystną reakcję chemiczną. Podłoże odpowiednio dobranego naczynia należy wyłożyć folią aluminiową. Aby srebro zostało skutecznie oczyszczone, roztwór solankowy trzeba wytworzyć z gorącej, przegotowanej wody. Dzięki temu powstanie roztwór nienasycony, który umożliwi sprawne rozpuszczenie nalotu osadzającego się na powierzchni wyrobów ze srebra.

Przydatne gadżety do pielęgnacji srebra

Domowy sposób na pielęgnację srebra, to jedno. Natomiast połączenie go ze specjalistycznymi produktami zapewnia wieczystą gwarancję użytkowania srebrnych wyrobów. Wśród profesjonalnych produktów do czyszczenia srebra, takich jak płyny, znajdziemy specjalistyczne gadżety. Przykładem mogą być: bawełniane rękawiczki do czyszczenia i pielęgnacji srebra, ściereczki wykonane z dedykowanej srebrnym wyrobom mikrofibry, a także specjalne kasetki na sztućce do zmywarki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *