Narty o każdej porze roku, czyli jak przetransportować sprzęt narciarski samochodem? – Część 2

 

Sprzęt narciarski ze względu na wymiary jest stosunkowo trudny do przewożenia samochodem.  Bardzo często deski snowboardowe nie mieszczą się w naszym bagażniku. Kiedy jednak uda nam się upchnąć sprzęt, to niestety wiąże się to ze stratą pewnej części powierzchni bagażowej, a przy tym ograniczeniu miejsca dla pasażerów, co niekorzystnie wpływa na ich komfort. Jak zatem poradzić sobie z transportem sprzętu narciarskiego? Warto zainwestować w części i akcesoria samochodowe do sprzętów narciarskich!

Części i akcesoria samochodowe – na co zwracać uwagę podczas transportu nart?

Najczęściej stosowanymi częściami i akcesoriami samochodowymi specjalne maty, przeznaczone do bagażnika. Sprawdzają się nad wszystko, kiedy np. musimy przewieźć w kufrze samochodowym buty narciarskie, które dopiero odpięliśmy od nart. Taka mata element części i akcesoriów samochodowych, jest zazwyczaj dwustronna. Jedna z części jest pokryta tkaniną do tzw. codziennego użytku, a druga jest wyposażona w gumową powierzchnię, która jest odporna na wodę i działanie brudu. Dzięki tej właściwości, z łatwością można ją umyć pod bieżącą wodą. Natomiast do jednoczesnego przewożenia i przenoszenia nart z pewnością przyda się kolejna z części i akcesoriów samochodowych – specjalny pokrowiec wyprodukowany z mocnego materiału, najczęściej na zamek błyskawiczny, wyposażony w specjalne uchwyty.

Części i akcesoria samochodowe – aspekty praktyczne

Musimy pamiętać, że wyjeżdżając w góry trzeba obowiązkowo zabrać ze sobą łańcuchy śniegowe. Jest to kolejna z części i akcesoriów samochodowych, niezbędnych podczas takich narciarskich eskapad. W kwestii doboru łańcuchów także należy wybierać produkty przeznaczone do konkretnego modelu samochodu, polecane przez producenta danej marki.

Potrzebujesz bagażnika samochodowego? Zapoznaj się z kompleksową ofertą firmy http://www.amos.auto.pl na tego typu akcesoria samochodowe

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *