Kim jest modelka?

Modelka, to osoba, która na oficjalnych pokazach mody lub sesjach zdjęciowych, prezentuje najnowsze projekty modowe. Jest to osoba kojarzona głównie z wybiegami. Wiele młodych dziewcząt, nastolatek, marzy o karierze w modelingu. Pociąga je tzw. wielki świat. Modelka musi dbać o odpowiednią wagę i sylwetkę. Wchodzi na to, odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. Kandydatki na modelki, biorą udział w castingach do pokazów mody i sesji zdjęciowych. Większość modelek, rozpoczyna pracę mając osiemnaście lat, a nawet mniej. Jeżeli dziewczyna, ma mniej niż osiemnaście lat i tym samym jest osobą nieletnią, musi mieć zgodę rodziców. Czasy się jednak zmieniają, więc coraz częściej, agencje zajmujące się organizowaniem pokazów mody i sesji zdjęciowych, dobierają nie tylko nastoletnie, młode dziewczyny, które są szczupłe a przy tym odpowiednio się prezentują.

Organizacja pracy dla modelek

Czasami, agenci zajmujący się organizacją pracy dla modelek, sięgają po kobiety w starszym wieku, powyżej dwudziestego piątego roku życia. Poza tym, w telewizji nie brakuje programów, których celem jest wyłonienie, w drodze eliminacji, przyszłych modeli oraz modelki. Główną nagrodą, w tego typu formatach jest kontrakt z agencją mody. Również wygląd zewnętrzny, niekiedy odbiega od stereotypów związanych z wyglądem modelki. Czasami w sesjach zdjęciowych, mogą brać kobiety noszące rozmiar typu XXL. Jest to pewna forma przełamywania schematów. Są one związane z ogólnie przyjętym wizerunkiem modelki, kobiety szczupłej, młodej i fizycznie atrakcyjnej. Modelki mogą także występować w reklamach, spotach, teledyskach. Można więc powiedzieć, że modelka to osoba od zadań specjalnych.

Jesteś zainteresowany wynajęciem profesjonalnej modelki lub hostessy? Sprawdź jaką ofertę przygotowała dla Ciebie Agencja hostess Papilio

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *