Co to są dobre buty skórzane?

Obecnie na rynku jest coraz więcej butów skórzanych. Buty te osiągają również coraz bardziej przystępne ceny, więc coraz więcej osób takie buty kupuje. Pytanie jednak jest takie, czy buty dostępne w popularnych sieciówkach za przystępną cenę, są rzeczywiście takie dobre oraz czy spełniają wszystkie wymogi obuwia skórzanego?

Jakie powinny być cechy dobrego obuwia skórzanego?

Skóra była pierwszy materiałem z jakiego wyrabiano buty. Tworzywo sztuczne lub inne tworzywa naturalne, zostały wykorzystane w czasach późniejszych. Obecnie butów skórzanych na rynku jest zdecydowanie mniej, ponieważ koszty produkcji są droższe, a cena mocno kreuje rynek.

Dobry but skórzany jest to but, który jest wykonany w 100% ze skóry naturalnej. Dotyczy to zarówno cholewki, jak i wkładki oraz podeszwy. Pierwsze buty miały właśnie skórzaną podeszwę. Obecnie większość butów takiej podeszwy nie ma. Modele, które są wykonywane właśnie ze skórzaną podeszwą, mają bardzo wysoką cenę. Skórzana podeszwa przede wszystkim sprawia, że but jest lekki, naturalne ruchy stopy są niemal nieograniczone, natomiast naprawa takiego buta pod kątem podeszwy jest możliwa w każdym przypadku. Ogólnie but skórzany powinien zapewnić wysoki komfort użytkowania, a użyty materiał powinien pozwalać na oddychanie stopy.

Jak się sprawa z butami z sieciówek?

Niestety jak się okazuje buty z sieciówek nie wyglądają najlepiej, jeżeli porównamy je z porządnymi butami skórzanymi, wykonanymi przez szewca lub w manufakturach. Nie chodzi tutaj nawet o jakość ich wykonania lub brak podeszwy se skóry. Przede wszystkim największym minusem tych butów jest materiał. Skóra, która jest używana do ich wyprodukowania, nie jest w rzeczywistości skórą naturalną, chociaż skóra naturalna wykorzystywana jest jako surowiec. Proces produkcji takiego materiału skórzanego, polega na mieleniu odpadów skórzanych z fabryki. Dodaje się do tego lepiszcze, a na specjalnej prasie wykonywany jest arkusz takiego materiału. Z takiego arkusza wycinane są fragmenty butów. Niestety właściwości takiego materiału znacząco odbiegają od właściwości prawdziwej skóry. Tylko w niewielkim stopniu buty te, zapewniają komfort zbliżony do skóry naturalnej.

Niestety nie każdy klient o tym wie, szczególnie że producenci nie mają obowiązku informowania o tym, że materiał nie jest rzeczywistości skórą. Objętościowo oraz wagowo skóra stanowi ponad 90% surowca, więc producent nie musi się też z tego spowiadać. Dlatego jeżeli szukamy butów skórzanych, powinniśmy dobrze sprawdzić producenta i nie sugerować się przede wszystkim niską ceną.

Sprawdź szeroką ofertę modnych ubrań jak i obuwia w sklepie internetowym https://styloweubrania.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *