Biznes w Polsce, czyli kilka słów o działalności gospodarczej

 

Coraz większy odsetek Polaków myśli przyszłościowo. Posiadanie własnej firmy jest dla młodych osób bardziej atrakcyjne niż bycie tylko pracownikiem na etacie. Praca na własny rachunek uczy przede wszystkim samodzielności, wymagając jednak przy tym dużej determinacji. Jak założyć firmę jednoosobową w Polsce? Jakie korzyści płyną z jednoosobowej działalności gospodarczej?

Firma jednoosobowa w Polsce – odpowiednik samozatrudnienia

Firma jednoosobowa w Polsce to inaczej działalność gospodarcza zakładana przez osobę fizyczną. Jest to forma samozatrudnienia, która ze względów czysto technicznych nie wymaga skomplikowanych procedur założeniowych. Osoba fizyczna prowadząca firmę jednoosobową w Polsce posiada zdolność prawną, zdolność do czynności prawnych oraz zdolność sądową i procesową. Do prowadzenia firmy jednoosobowej w Polsce nie jest wymagane sporządzanie żadnych umów. Dodatkową cechą jest fakt, że nie trzeba posiadać minimalnego kapitału zakładowego. Przedsiębiorca jest zobowiązany do pokrywania “z własnej kieszeni” wszelkich kosztów, powstałych w wyniku prowadzenia działalności – w tym m.in. opłacania składki ZUS. Jednym z najważniejszych kroków na drodze powstającej firmy jest rejestracja w CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej), dzięki której uprawomocnia się nazwa i adres firmy oraz zostaje nadany indywidualny numer NIP, który służy przede wszystkim do identyfikacji przed organami podatkowymi.

Firma jednoosobowa w Polsce – księgowość

Coraz więcej przedsiębiorców korzysta z księgowości online, która znacznie ułatwia zadanie przy prowadzeniu firmy jednoosobowej w Polsce. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, warto zasięgnąć porad specjalistów, dzięki czemu unikniemy niepotrzebnych stresów oraz uzyskamy odpowiedź na nurtujące nas pytania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *