TVP 2

 

Telewizyjna „Dwójka rozpoczęła nadawanie 2.10.1970 roku. Poczałkowo TVP2 nadawała głównie programy powtórkowe, Była także swoistym uzupełnieniem dla TVP1. W trakcie nadawanego w „Jedynce” filmu fabularnego, TVP emitowała wykłady Nauczycielskiego Uniwersytetu Radiowo-Telewizyjnego bądź Telewizyjnego Technikum Rolniczego.

Obecnie TVP2 ma bardzo zróżnicowaną ofertę programową. Telewidzowie mogą zobaczyć filmy fabularne, także te wpisujące się w nurt kina niezależnego, liczne polskie seriale, programy rozrywkowe, a także zawody sportowe.

 

STREAM 1                     STREAM 2

 Program TV TVP2

6:25 Sonda 2
7:00 M jak miłość: M jak miłośćTRWA
8:00 Pytanie na śniadanie
8:50 Panorama
8:55 Pytanie na śniadanie
Pokaż więcej

 

Najpopularniejsze seriale emitowane na antenie TVP2 to między innymi M jak miłość, Barwy szczęścia, Na dobre i na złe czy też O mnie się nie martw. Produkcje od wielu lat cieszą się niesłabnącą sympatią widzów. Miłośnicy sportu również znajdą coś dla siebie. Stacja transmituje liczne zawody sportowe, na antenie „Dwójki” możemy zobaczyć między innymi:

– Puchar Świata oraz Mistrzostwa w Biegach Narciarskich z udziałem naszej mistrzyni Justyny Kowalczyk.

– Relacje z zawodów lekkoatletycznych.

– Relacje z turniejów Piłki Ręcznej.

– Turnieje Tenisowe rangi  WTA Tour, w których nasz kraj reprezentuje między innymi Agnieszka Radwańska.

– Wielogodzinne relacje z Igrzysk Olimpijskich zarówno Zimowych jak i Letnich.

Od 2012 widzowie mogą oglądać TVP w formacie HD.

Najpopularniejsze programy nadawane przez TVP2:

 

M jak Miłość

M jak miłość to telenowela, która opowiada o losach rodziny Mostowiaków, ich sąsiadów oraz znajomych. W serialu przeplata się wiele wątków, głównie miłosny. Bohaterzy stale są poddawani wielu próbom, jakie szykuje im los. Przydarzają im się różne historie, czasami bardzo wesołe, a niejednokrotnie dramatyczne i smutne. Ich życie to seria wzlotów i upadków. Akcja serialu toczy się głównie we wsi Grabina.

The Voice of Poland

The Voice of Poland to polskie talent show emitowane przez TVP 2. W programie występują wszystkie osoby, które chcą sprawdzić swoje umiejętności wokalne przed jury. Przesłuchanie na etapie castingowym odbywa się w ciemno, to znaczy że jurorzy obracają się tylko wtedy, gdy dany wokalista im się spodoba i automatycznie przystępują do walki o dołączenie tej osoby do własnej w drużyny w następnych etapach.

Barwy szczęścia

„Barwy szczęścia” to serial obyczajowy, który opowiada o losach mieszkańców cichego osiedla na obrzeżach Warszawy.
Niektórzy z nich mieszkają tam już od dawna i znają się od lat, inni dopiero się wprowadzają.
Bohaterami serialu są w przeważającej części młodymi ludźmi, którzy dopiero szukają swojej drogi w życiu.
Starsze pokolenie natomiast stara się przystosować do szybko zmieniającego się świata.
Odcinki przedstawiają codzienną rzeczywistość z jaką muszą borykać się bohaterowie serialu.

Na dobre i na złe

Polski serial telewizyjny, opowiadający o losach personelu oraz pacjentów fikcyjnego szpitala w podwarszawski miasteczku Leśna Góra. Akcja serialu osnuta jest na wydarzeniach z życia trojga lekarzy, przyjaciół ze studiów: Zosi Stankiewicz, Jakuba Burskiego i Brunona Walickiego, a także ich współpracowników. Integralną częścią każdego odcinka są także historie dotyczące pacjentów szpitala.

Panorama

Program informacyjny, nadawany przez stację TVP 2 od 1987 roku (początkowo pod nazwą Panorama Dnia). Program, nad którym pracowali m.in, Krystyna Czubówna czy Andrzej Turski. Panorama prezentuje wiadomości o ważnych wydarzeniach z kraju i ze świata. W programie znajdziemy nie tylko fakty, ale także ciekawe i dokładne analizy czy komentarze odnośnie bieżących wydarzeń.

Bitwa na głosy

Program rozrywkowy oparty na formule talent show. Osiem gwiazd polskiej sceny muzycznej udaje się do swoich rodzinnych miejscowości, aby podczas castingów znaleźć uzdolnionych wokalistów. Uczestnicy wyłonieni z eliminacji przez daną gwiazdę tworzą zespół pod jej przewodnictwem. Po intensywnym szkoleniu wokalnym i choreograficznym zespoły prezentują swoje umiejętności przed jurorami i publicznością.

Familiada

Familiada – polski teleturniej emitowany w weekendy i święta o godzinie 14.00 na kanale drugim telewizji polskiej. Od początku czyli 17 września 1994 roku gospodarzem programu jest Karol Strasburger. W teleturnieju biorą udział dwie drużyny, z których każda liczy 5 osób. Gra polega na odgadywaniu odpowiedzi udzielonych przez ankietowanych ludzi. Nagroda główna za finał to 15 000 zł.

 

Inne kanały, które mogą Ci się spodobać: TVP1, TVN, Polsat