TVN

 

TVN

 

Stacja telewizyjna TVN jest obecna na polskim rynku telewizyjnym od 1997 roku, kiedy to jej twórca i pierwszy prezes, Mariusz Walter, dostał koncesje na nadawanie programu o zasięgu ponadregionalnym. Stacja miała ambicję stać się konkurencją dla Telewizji Publicznej w obszarze informacji i publicystyki. Cel poniekąd został osiągnięty, gdyż główny program informacyjny, czyli „Fakty” w rankingach oglądalności, często dystansuje „Wiadomości” TVP1. Znane są również wieczory wyborcze organizowane przez TVN.

STREAM 1                     STREAM 2

 

Program TV TVN

6:00 Mango
7:05 W-11 – Wydział Śledczy: W płomieniachTRWA
7:50 Doradca smaku: Wytrawna jaglanka z kurczakiem
8:00 Milionerzy
8:35 Kuchenne rewolucje: Restauracja Samui, Kraków
Pokaż więcej

Stacja oprócz programów informacyjnych pokazuje spory wachlarz programów publicystycznych i magazynów reporterskich. W swojej historii jako pierwsza w kraju wprowadziła format programów typu realisty show, a końcowy odcinek tego typu produkcji, czyli „Big Brother” przyniósł stacji rekord oglądalności na poziomie ponad 9 milionów widzów. TVN to także liczne seriale, w tym krajowe, produkowane specjalnie dla tej stacji, a także promocja kina światowego i polskiego. Kanał pokazuje także liczne teleturnieje, kreując własne, lub wykupując sprawdzone w innych krajach formaty. Jednym z bardziej znanych programów tego typu, byli kultowi dzisiaj „Milionerzy”. Stacja angażuje się również w organizację imprez plenerowych, jak na przykład Sopot Festival, z którego jednak zrezygnowano po kilku latach.

 

Najpopularniejsze programy nadawane przez Polsat:

Dzień dobry TVN

Dzień dobry tvn to telewizyjny program śniadaniowy emitowany codziennie w godzinach porannych. Zapraszani są tam goście ze świata filmu, muzyki, showbiznesu, którzy udzielają wywiadów oraz wypowiedzi na różne tematy. Poruszane są tam przeróżne kwestie dotyczące życia codziennego, zdrowia, ciekawostek, wychowywania dzieci oraz wielu innych. Dodatkowo w programie goszczą także eksperci z każdej dziedziny, o której jest mowa. Każdy odcinek zakańczany jest występem muzycznym.

Na wspólnej

Polski serial obyczajowy. Byli wychowankowie domu dziecka zakładają spółdzielnię, zarządzającą nieruchomością przy tytułowej ul. Wspólnej w Warszawie. Obiecują sobie, że będą zawsze się wspierać. To właśnie wokół losów siedmiorga przyjaciół z sierocińca, ich przyjaciół i mieszkańców budynku toczy się się fabuła serialu. Jednak każde z nich ma coś do ukrycia: romans, nielegalny interes, kłamstwo…

Fakty

Program informacyjny, nadawany od 1997 roku. Jeden z głównych polskich programów informacyjnych, emitowany codziennie na kanałach stacji TVN. Program prezentuje najważniejsze informacje z kraju i ze świata – polityczne, społeczne oraz kulturalne. Wydarzenia prezentowane są w formie kilkuminutowych materiałów zakończonych wypowiedzią dziennikarza lub kilkudziesięciosekudowych skrótów.

Kuchenne rewolucje

Magda Gessler przemierza Polskę i pomaga restauratorom uporać się z problemami. Złe zarządzanie, nieprofesjonalny personel, kiepskie potrawy i produkty – słynna restauratorka potrafi znaleźć sposób na każdy problem. Pomaga nie tylko w kuchni ale i rozwiązuje konflikty pomiędzy personelem, doradza w doborze wystroju oraz wyborze oferowanej oferty dań. Restauracje po jej okiem przechodzą niezwykłe metamorfozy.

Rozmowy w toku

Kultowy talk show prowadzony rzez Ewę Drzyzgę. W programie zaproszeni do studia goście opowiadają o swoich problemach i przedstawiają swoje historie. Każdy odcinek ma oddzielną tematykę, a w studiu gości również psycholog lub specjalista , który stara się pomóc zaproszonym gościom. Serial przez lata był niekwestionowanym hitem – porusza bowiem trudne, nierzadko kontrowersyjne tematy.

Azja Express

Jak przeżyć za jednego dolara dziennie? Takie pytanie zadali sobie twórcy programu, którzy to trudne zadanie powierzyli celebrytom i gwiazdom telewizji. Uczestnicy przemierzają kraje Azji, dysponując budżetem jednego dolara dziennie na jedną osobę. Muszą oni przebyć wyznaczoną trasę. Najszybsi dostaną immunitet, a drużyna która dotrze jako ostatnia jest eliminowana z programu.

Ugotowani

Program kulinarny, realizowany od 2010 roku. Skupia się on na pokazaniu, jak gotują Polacy. Formuła programu opiera się na spotkaniu czterech nieznanych sobie wcześniej osób. Każda z nich musi przygotować kolację dla pozostałych i zaprezentować nie tylko swoje umiejętności kulinarne ale i hobby. Uczestnicy za pomocą punktacji wybierają spośród siebie najlepszego kucharza, który otrzymuje nagrodę.

Mam talent

Program rozrywkowy, mający na celu wyłonienie wyjątkowych talentów spośród uczestników. Śpiew, akrobatyka, taniec, magiczne sztuczki czy kabaret – każdy talent może zostać zaprezentowany na scenie programu. Występy ocenia złożone z gwiazd jury (w kolejnych etapach decydujące jest głosowanie widzów). Walka jest zacięta, ponieważ główna nagroda to wysoka kwota pieniężna.

Master Chef

Program kulinarny, emitowany od 2012 roku. Uczestnicy to miłośnicy gotowania, którzy walczą o tytułowe miano Master Chefa oraz możliwość wydania własnej książki kucharskiej. Podczas trwania programu biorący udział kucharze mierzą się z zarówno z nowymi odsłonami znanych potraw jak i z zupełnymi nowinkami. Odcinki często uświetniają gwiazdy telewizji oraz mistrzowie gotowania, jak Gordon Ramsay.

You Can Dance

Program rozrywkowy, realizowany od 2007 roku. Ma na celu wyłonienie najlepszego tancerza pośród tysięcy chętnych. Uczestnicy prezentują swoje umiejętności taneczne przed jury, złożonym ze znawców tańca oraz gwiazd. W kolejnych etapach widzowie są świadkami szlifowania umiejętności przez tancerzy w egotycznych lokalizacjach. Potem nadchodzi czas na taneczne pojedynki, które mają wyłonić tego najlepszego.

 

Inne kanały, które mogą Ci się spodobać: TVP1, TVP2, Polsat, TVN7