TVP 1

TVP1 online – oglądaj za darmo! Darmowa telewizja TVP1 online

TVP 1

 

Program Pierwszy Telewizji Polskiej to najstarszy ogólnopolski kanał telewizyjny. Nadawanie rozpoczęło się już w połowie XX wieku i do dzisiaj stanowi podstawowe źródło informacji i rozrywki dla wielu Polaków. Idąc z duchem czasu, od 2012 roku, TVP1 jest oficjalnie nadawana w standardzie HD, co radykalnie podnosi jakość wyświetlanego obrazu. Stacja, od momentu kiedy powstała, realizuje misję mediów publicznych.

STREAM 1                     STREAM 2

Oficjalna strona kanału TVP1: http://tvp1.tvp.pl/

Program TV TVP1

5:55 Dr Quinn
6:50 Dzika Kanada: LódTRWA
8:00 Wiadomości
8:10 Pogoda
8:15 Kwadrans polityczny
Pokaż więcej

 

Podstawą działalności jest emisja programów informacyjnych i publicystycznych, na czele z „Wiadomościami”, które od wielu lat prezentują najnowsze wieści z Polski i ze świata. Drugim programem informacyjnym TVP1 jest „Teleexpress”, który ma zdecydowanie lżejszy charakter i od wielu lat króluje w rankingach oglądalności. Jednak Jedynka to nie tylko publicystyka, to również kultura, ta poważniejsza i ta lżejsza, a także transmisje wielu wydarzeń sportowych, z naciskiem na te dyscypliny, gdzie Polacy pojawiają się w rolach głównych. Telewizja publiczna to nie tylko nadawca, ale również organizator wielu wydarzeń z dziedziny kultury, jak chociażby Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz europejskiego Konkursu Piosenki Eurowizji. Jest również producentem seriali, w tym najdłuższej polskiej telenoweli, czyli „Klanu”, który liczy sobie już przeszło 3000 odcinków i opowiada losy wielopokoleniowej rodziny Lubiczów.

Najpopularniejsze programy nadawane przez TVP1:

 

Teleexpress

Teleexpress – program informacyjny, nadawany codziennie o godzinie 17.00 na pierwszym kanale telewizji polskiej. Charakteryzuje go krótka – 15 – minutowa forma i zwięźle przekazywane informacje z kraju i świata. Stałym punktem programu jest kącik muzyczny i prezentacja humorystycznych ogłoszeń znalezionych przez widzów. Pierwsza emisja Teleexpressu miała miejsce 26 czerwca 1986 roku.

Klan

Klan to polska telenowela opowiadająca już od 1997 roku losy rodziny Lubiczów. Akcja serialu koresponduje z czasem rzeczywistym i aktualnymi wydarzeniami. „Klan” realizuje misję telewizji publicznej, propagując wartości rodzinne, jako nadrzędne w stosunku do własnych potrzeb. Opowiada o realiach życia codziennego licznej rodziny, której problemy nie są wyssane z palca, a nawiązują do rzeczywistych kłopotów wielu z nas.

Komisarz Alex

Komisarz Alex to serial kryminalny, którego głównym bohaterem jest młody detektyw, któremu partneruje tytułowy pies. Każdy odcinek to seria nowych zdarzeń i zagadek, które policjant stara się rozwikłać z pomocą swojego psiego przyjaciela. Alex niejednokrotnie ratuje swojego pana z tarapatów lub też prowadzi i wskazuje mu właściwy trop. Ich role czasami też odwracają się.

Ojciec Mateusz

Ojciec Mateusz to serial kryminalny realizowany dla TVP1, na licencji włoskiego serialu telewizyjnego Don Matteo. Akcja rozgrywa się w Sandomierzu i okolicach, rolę tytułowego księdza odgrywa Artur Żmijewski. Serial cieszy się niesłabnącą popularnością wśród telewidzów w każdym wieku, zawarte w nim wątki kryminalne łączą się z obyczajowymi w taki sposób, że stał się serialem familijnym.

Jaka to melodia

Jaka to melodia to teleturniej, który polega na odgadywaniu tytułów piosenek. W każdym odcinku bierze udział trzech zawodników. Liczy się tutaj refleks i dobra znajomość utworów. Kto pierwszy wciśnie guzik, ma szansę na udzielenie dobrej odpowiedzi. W trzeciej rundzie wyłaniany jest finalista, którego końcowym zadaniem jest odgadnięcie tytułów siedmiu piosenek, aby wygrać główną nagrodę.

Ranczo

Polski serial obyczajowo – komediowy. Lucy, Amerykanka z polskimi korzeniami postawia kupić dworek należący niegdyś do jej babci. Dom znajduje się w niewielkiej, podlaskiej wsi. Przyjazd nowej, zagranicznej mieszkanki wzbudza ciekawość mieszkańców miejscowości i owocuje wieloma nieprzewidywalnymi zmianami. W serialu wątki obyczajowe i edukacyjne przeplatają się z komediowym przedstawieniem stereotypowych polskich przywar.

 

Inne kanały, które mogą Ci się spodobać: TVP2, Polsat, TVN

Aktualizacja wpisu: 10-01-2017 r.

Kategoria: Podstawowe

Ocena: ilość głosów: 59 ; średnia głosów: 4,5/5

Miniaturka wpisu:

TVP1